تبلیغات
 
بسیج دانشجویی دانشکده علوم
مقام معظم رهبری : بسیج بیت الغزل سروده عشق است!
 
 

گاهی کاری که ما انجام میدیم ، حرفی که می زنیم یا نمی زنیم ، شهادت حق یا ناحقی که می دیم ،باعث می شه سرنوشت خیلی از انسان های دیگه تغییر کنه یا حتی بالاتر از این باعث تغییراتی تو تاریخ بشه!                                               

در ادامه مطلب سخنانی از امام خامنه ای رو می خونید در مورد اینکه اگر شریح قاضی نمی ترسید، کربلا اتفاق نمی افتاد...

ادامه را بخوانید!

"مسجد کوفه مملو از جمعیتی شد که پشت سر ابن زیاد به نماز عشا ایستاده بودند. چرا چنین شد؟ بنده که نگاه می کنم می بینم خواص طرفدارحق مقصرند و بعضی شان در نهایت بدی عمل کردند. مثل شریح قاضی . شریح قاضی که جزو بنی امیه نبود! می فهمید حق با کیست . وقتی هانی بن عروه را با سر و روی مجروح به زندان افکندند، سربازان و افراد قبیله او اطراف قصر عبیدالله زیاد را به کنترل خود در آوردند. ابن زیاد ترسید . آنها گفتند: شما هانی را کشته اید . ابن زیاد به شریح قاضی گفت : برو ببین اگر هانی زنده است، به مردمش خبر بده . شریح دید هانی بن عروه زنده است اما مجروح است . تا چشم هانی به شریح افتاد، فریاد براورد: ای مسلمانان! این چه وضعی است؟ پس قوم من چه شدند؟ چرا نی آیند مرا از این جا نجات دهند؟ شریح قاضی گفت: می خواستم حرف های هانی را به کسانی که دور دارالاماره را گرفته بودند، منعکس کنم اما افسوس که جاسوس عبیدالله انجا حضور داشت و جرات نکردم! جرات نکردم یعنی چه؟ یعنی همین که ما می گوییم ترجیح دنیا بر دین . شاید اگر شریح همین یک کار را انجام می داد،تاریخ عوض می شد. اگر شریح به مردم می گفت که هانی زنده است، اما مجروح در زندان افتاده و عبیدالله قصد دارد او را بکشد، با توجه به اینکه عبیدالله هنوز قدرت نگرفته بود، انها می ریختند و هانی را نجات می دادند. با نجات هانی هم قدرت پیدا می کردند، روحیه می یافتند، دارالاماره را محاصره می کردند، عبیدالله را می گرفتند؛ یا می کشتند یا می فرستادند می رفت . انگاه کوفه از ان امام حسین(ع) می شد و دیگر وقعه کربلا اتفاق نمی افتاد. یعنی امام حسین (ع) به حکومت می رسید . حکومت حسینی اگر شش ماه هم طول می کشید، برای تاریخ برکات زیادی داشت گرچه ممکن بود بیشتر هم طول بکشد.یک وقت یک حرکت بجا تاریخ را نجات می دهدو گاهی یک حرکت نابجاکه ناشی از ترس و ضعف و دنیا طلبی و حرص به زنده ماندن است،تاریخ را در ورطه گمراهی می غلتاند."

نوع مطلب :
برچسب ها : امام حسین(ع)، شریح قاضی،

ارسال شده در تاریخ : دوشنبه 6 آذر 1391 :: توسط : ریحانه
درباره وبلاگ
...
سلام.این وبلاگ ،وبلاگ بسیج دانشجویی دانشکده علوم دانشگاه شیرازه.
اگه خدا قبول کنه قراره وبلاگمون به جایی تبدیل بشه که توش میتونیم از اعتقاداتمون دفاع کنیم .امیدواریم که خدای بزرگ هم توی این راه کمکمون کنه!
*هرگونه برداشت از مطالب این وب فقط با ذکر صلوات مجاز است!

مدیر وبلاگ: منتظر ظهور
منوی اصلی
موضوعات
آرشیو مطالب
مطالب اخیر
نویسندگان
پیوندها
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
نظرسنجی
نظرتون درمورد وبلاگ چیه؟

برچسبها
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
جستجو