تبلیغات
 
بسیج دانشجویی دانشکده علوم
مقام معظم رهبری : بسیج بیت الغزل سروده عشق است!
 
 

در حدیث قدسى وارد است و این حدیث را ثقه الاسلام كلینى رد کافی از حضرت صادق (علیه السلام) روایت كرده:

خداى تبارك و تعالى مى‏فرماید :

به عزت و جلال و بزرگوارى و رفعتم بر عرشم سوگند كه آرزوى هر كس را كه به غیر من امید بندد، به نومیدى قطع مى‏كنم و نزد مردم بر او جامه خوارى مى‏پوشم و او را از تقرب خود مى‏رانم یا از وصال خودم دور مى‏گردانم؛ آیا او در گرفتارى‏ها به غیر من، آرزو مى‏بندد؛ در صورتى كه گرفتارى‏ها به دست من است!؟ و به غیر من، امیدوار مى‏شود و در فكر خود در خانه جز مرا مى‏كوبد!؟ با آنكه كلیدهاى همه درهاى بسته نزد من است و در خانه من براى كسى كه مرا بخواند، باز است.
كیست كه در گرفتارى‏هایش به من امید بسته و من امیدش را قطع كرده باشم؟! كیست كه در كارهاى بزرگش به من امیدوار گشته و من امیدش را از خود بریده باشم؟! من آرزوهاى بندگانم را نزد خود محفوظ داشته و آنها به‏ حفظ و نگهدارى من راضى نگشتند و آسمان‏هایم را از كسانى كه از تسبیح كردن من خسته نشوند (فرشتگان) پر كردم و به آنها دستور دادم كه درهاى میان من و بندگانم را نبندند؛ ولى آنها به قول من اعتماد نكردند، مگر آن بنده نمى‏داند كه چون حادثه‏اى از حوادث من او را درهم كوبد، كسى جز به اذن من آن را از او برندارد؟! پس چرا از من رویگردان است؟! من با جود و بخشش خود آنچه را از من نخواسته به او مى‏دهم سپس آن را از او مى‏گیرم و او برگشتنش را از من نمى‏خواهد و از غیر من مى‏خواهد؟!
او درباره من فكر مى‏كند كه ابتدا و پیش از خواستن او عطا مى‏كنم؛ ولى چو از من بخواهد به سائل خود جواب نمى‏گویم؟ مگر من بخیل هستم كه بنده‏ام مرا بخیل مى‏پندارد؟! مگر هر جود و كرمى از من نیست؟! مگر عفو و رحمت دست من نیست؟!
مگر من محل آرزوها نیستم؟ پس كه مى‏تواند آرزوها را پیش از رسیدن به من قطع كند؟ چه كسى مى‏تواند رشته آرزوها را به جز من قطع كند؟!
آیا آنها كه به غیر من امید دارند نمى‏ترسند؟ اگر همه اهل آسمان‏ها و زمین به من امید بندند و به هر یك از آنها به اندازه همه آنچه همگى آرزو دارند، بدهم، به قدر عضو مورچه‏اى از ملك من كاسته نمى‏شود، چگونه كاسته شود از ملكى كه من سرپرست آن هستم؟!
پس بدا به حال آنها كه از رحمت من ناامیدند و بدا به حال آنها كه نافرمانیم كنند و از من پروا ننماید.

............................................................................................

برگرفته از رساله ی لقاء الله _ میرزا جواد آقا ملکی تبریزی

نوع مطلب : کانون نوسازی معنوی، 
برچسب ها : عاشق شــــو ار نه روزی كـــار جــهان سرآید / ناخوانــده نقش مقصـــود از كـارگـاه هســتی،

ارسال شده در تاریخ : یکشنبه 18 فروردین 1392 :: توسط : 313
درباره وبلاگ
...
سلام.این وبلاگ ،وبلاگ بسیج دانشجویی دانشکده علوم دانشگاه شیرازه.
اگه خدا قبول کنه قراره وبلاگمون به جایی تبدیل بشه که توش میتونیم از اعتقاداتمون دفاع کنیم .امیدواریم که خدای بزرگ هم توی این راه کمکمون کنه!
*هرگونه برداشت از مطالب این وب فقط با ذکر صلوات مجاز است!

مدیر وبلاگ: منتظر ظهور
منوی اصلی
موضوعات
آرشیو مطالب
مطالب اخیر
نویسندگان
پیوندها
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
نظرسنجی
نظرتون درمورد وبلاگ چیه؟

برچسبها
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
جستجو