تبلیغات
 
بسیج دانشجویی دانشکده علوم
مقام معظم رهبری : بسیج بیت الغزل سروده عشق است!
 
 

بعد، از دوستان کسی برای او از اعتقاد شیعه به ظهور منجی به همراه مسیح سخن می گوید.هم استاد خسته شده است ، هم ما. سری تکان می دهد و می گوید :

اولا بحث راجع به امام علی بود . و من عقیده دارم امام علی از مسیح بالاتر است . در ثانی انی مااعتقد بغیبیات کلا!!!(من به امور غیبی اعتقاد ندارم!) من شیفته ی شخصیت انسانی امام شده ام.

ما کلا مسیحی بوده ایم و بالتبع به امامت امام علی اعتقادی نداریم.(درمانده ایم این چگونه بی اعتقادی و چگونه اعتقادی است که هیچ گاه حاضر نیست اسم امیرالمومنین را بدون امام بیاورد! راستش کمی پریشان شده ایم. مگر می شود کسی بهترین سال های جوانی اش را بی اعتقاد روی چنین موضوعی کار کند  و چنان ادیبانه...اما استاد بی توجه به ما ادامه می دهد.) من در خانواده ای مسیحی بزرگ شده ام که اعتقادی به این چیزها نداریم. اما بگذارید خاطره ای بامزه برایتان تعریف کنم.

ادامه را بخوانید...

پدر من حجار بود ، سنگ تراش. کارهایش را می فروخت به دهات اطراف و روزی اش از این راه می گذشت. اما سنگی را در خانه نگه داشته بود و دو سال روی آن کار می کرد. بعد که کارش تمام شد آن را به سر در خانه مان آویخت.

حساس شده ایم تا بدانیم چه چیزی به سر در ِ خانه ی این خانواده ی مسیحی در ده مسیحی نشین مرجعیون نصب شده بوده است. از استاد می پرسیم روی آن سنگ چه نوشته شده بود ؟

استاد می خندد و می گوید : "لافتی الّا علی لا سیف الّا ذوالفقار! " .

ما ته دل مان ذوق می کنیم که معنای " انی ما اعتقد بغیبیات کلا " را فهمیده ایم (توامان تاسف می خوریم بر اعتقاد به غیب خودمان !) همان جور که غلام علی رجایی برای جرج جرداق شأن نزول این جمله را شرح می دهد و مومنی و بایرامی از ذوق سر تکان می دهند و خلیلی داستان " یا ویلنا"یش را به زبان فرانسه به استاد هدیه می دهد، من می فهمم که پاسخ سوالم را دریافته ام. هویت لبنانی از هر فرقه ای که باشد ، برای من روشن می شود.

کهن الگوی انسان لبنانی ، دروزی باشد یا اهل تسنن ، مارونی باشد یا ارمنی ، شیعه باشد یا اسماعیلی و علوی ، انسانی است متعالی ، و نزدیک ترین شخصیت به این انسان متعالی ، یعنی ما به الاشتراک  همه ی این ادیان و فرق مذاهب ، حقیقت وجود امیرالمومنین است.بنابراین شگفت زده نباید شد وقتی پیروان مذهب مجعول دروزی – که شبیه بهائیت خودمان است-  و حتی ذات احدیت را قبول ندارند ، تصویری از امیرالمومنین حیدر را با سبیل پر پشت - چیزی شبیه شیوخ خودشان - به احترام نگاه می دارند. شگفت زده نباید شد وقتی در دارالاعترافِ کلیسای مارونی ها دعایی می بینی که با کمی جا به جایی چیزی می شود بسیار شبیه دعای کمیل. شگفت زده نباید شد وقتی میخائیل نعیمه ی مسیحی در تقریظش بر کتاب جرج جرداق می نویسد، " این تصویر شکل زنده ای از بزرگ مرد عربی پس از پیام براست." شگفت زده نباید شد وقتی در ضیافت شام روز پایانی ، تا رایزن فرهنگی ، آقای هاشمی از محبت ایرانیان به استاد جرج جرداق به واسطه ی امیرالمومنین سخن می راند ، دکتر وجیه منصور ، نائب رئیس انجمن نویسندگان لبنانی که سنی مذهب است، می خندد که ما نیز محب امیرالمومنین هستیم...

این نوشته در بهممن ماه سال 81 در روزنامه ی جام جم چاپ گردید.

پایان

نوع مطلب :
برچسب ها : جرج حرداق، محبان امیرالمومنین،

ارسال شده در تاریخ : پنجشنبه 12 اردیبهشت 1392 :: توسط : منتظر ظهور
درباره وبلاگ
...
سلام.این وبلاگ ،وبلاگ بسیج دانشجویی دانشکده علوم دانشگاه شیرازه.
اگه خدا قبول کنه قراره وبلاگمون به جایی تبدیل بشه که توش میتونیم از اعتقاداتمون دفاع کنیم .امیدواریم که خدای بزرگ هم توی این راه کمکمون کنه!
*هرگونه برداشت از مطالب این وب فقط با ذکر صلوات مجاز است!

مدیر وبلاگ: منتظر ظهور
منوی اصلی
موضوعات
آرشیو مطالب
مطالب اخیر
نویسندگان
پیوندها
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
نظرسنجی
نظرتون درمورد وبلاگ چیه؟

برچسبها
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
جستجو